Aydın Valiliği
Aydın Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Aydın Valiliği
Aydın Valiliği

Kooperatif Genel Kurul Toplantılarına İlişkin Duyuru;

19 Mart 2020

Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından COVİD-19 salgını "pandemik" bir salgın olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından yapılan açıklamalarda, ülkemizde de COVİD-19 vakası tespit edildiği kamuoyuna duyurulmuştur.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın 81 İl Valiliğine gönderdiği yazı ile Aydın Valiliğinden Bakanlığımız görev ve yetki alanı içerisinde bulunan yapı kooperatifi ve üst kuruluşlarının olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarının alınan risklerin bertaraf edilmesi ve ortaya çıkacak zararların önüne geçilmesi amacıyla, nisan ayı sonrasında yapılmak üzere gerekli tedbirlerin alınmasını istemiştir.

Bu kapsamda,

Aydın İlinde kurulu bulunan yapı kooperatifi ve üst kuruluşlarının olağan ve olağanüstü genel kurul toplantılarının yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılmasına ilişkin gerekli tedbirlerin Yönetim Kurulları tarafından alınması ve işlemlerin bu şekilde yürütülmesi Müdürlüğümüz tarafından ilgililerine önemle duyurulur.

 Facebook’ta Paylaş

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır